Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za przeznaczenie na produkcję zaledwie paru godzin dziennie. Warunki sprzedają się być niemal idealne. Że coraz częściej składa się, że są to oszuści zarabiający na naiwności nowych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na popularną i znacznie płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka wykorzystująca się sprzedawaniem przedmiotów z różnej ręki i zapewnianiem pożyczek pod zastaw. Pomocy te budowane są stuprocentowo przez internet, co daje, że firma prezentuje się innowacyjnością i komponuje się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj prace, jaki robi, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na kartce na Facebooku Polskiego Lombardu pokazałeś się dziś post, w którym przestrzegają oni przez osobami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zajęcie więc jest polegać na pośredniczeniu w sprzedaży materiałów na Allegro. Mamy to wystawić towar na aukcji, zadbać o właściwy kontakt z klientem, a kiedy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety oddaje się, że paczki te nigdy nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze działają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na ważny rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i utrzymuje, że będziemy działać w nazwie o odpowiedniej jakości. Obiecują nam usługę i oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu osób stanowi ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu wcale nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że działa o Polski Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać ma ta książka, a samo, czego się dowiadujemy więc zatem, że do naszych zadań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić jakiekolwiek wątpliwości. Istnieje wtedy jedna oferta pracy, która się na nim pojawiła. Wśród niej, jesteśmy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie tworzą ze sobą wiele wspólnego. Osoba ta nie daje i naszego imienia, co powinno być kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po polskiej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o wystawienie na sprzedaż materiałów na naszym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, chociaż istniejemy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, a my, po wysłaniu im adresu do sprzedaże, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Objawia się jednak, że klienci nie tych obiektów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po polskiej stronie. W kontraktu spośród tym, że oferujemy na osobnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której nabywca mogą zacząć dyskusję ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał naszej strony umowy. W wypadku, kiedy myśl nie zostanie rozwiązana, pewno ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia spotkają nas poważne konsekwencję swoich zadań. Według kodeksu karnego, w relacji od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na moment od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard ujawniają się sprytem, gdyż w wypadku, gdy pod aukcją zawiera się ich pracownik, to on weźmie konsekwencje ich wykonań. Zatem toż oczywiście my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, gdyż to przecież my sprzedajemy przedmioty, które wcale nie dochodzą do klienta.
Jak uchronić się przed oszustem?

Przede każdym, potrzeba stanowić znacznie delikatnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie jest zatem doskonały przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je podała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać zaprezentowane nasze obowiązki. Trzeba uważać na ostatnie oferty, w których nie zostały podane fakty a te, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród obecnego rodzaju oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale także konsumentów, jacy będę wybierali skorzystać z usług oszusta. Im częściej będziemy przedstawiać na policję tego rodzaju ogłoszenia, tym nieco będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments