Pitbull Patryk Vega Recz

Zachodniopomorskie

Od roku 2005 filmów opowiadających o pracy policji wyszło już dużo. Jednak nadal nie zapomnieliśmy o drinkom z klasyków gatunku, który powstał dokładnie w następnym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś bardzo ciekawego i jedynego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych materiałów i uczenia brutalności, Tak było też oraz w ostatniej prac.

Pitbull Patryk Vega Darłowo

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy spoglądać na pracę policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Swoją rolę działają bardzo dużo, sumiennie, mogą wykonywać w części. Ale po godzinach wszystek spośród nich wymaga borykać się z innymi problemami, które ograniczają im bycie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Swoją rolę działają bardzo dużo, sumiennie, mogą wykonywać w części.

Ale po godzinach wszystek spośród nich wymaga borykać się z innymi problemami, które ograniczają im bycie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi rywalizować z starą, która stara się otrzymać mu godziwa do pielęgnacje nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w ostatniej sztuki Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, ale bardzo chce odpracować jeszcze dwa miesiące, które zostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze karty ojca, znajomych, a dodatkowo w odreagowaniu na lęk związany z produkcją pozostaje w jeszcze to oczywistsze problemy z narkotykami. Metyl (w którego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) jest już nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć nasze działanie prywatne. Ostatnim członkiem świata jest Despero (Marcin Dorociński), który ogląda się w bardzo niekomfortowej i skomplikowanej sytuacji, wdaje się on bo w romans z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Darłowo

Części te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze spełnia własną funkcję, a gra nią istnieje pracownikiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z możliwością rozwiązuje każdy temat i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że pierwsze chwile mogą przynosić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i zarzucania sobie pytania: O co naprawdę nosi w obecnym obrazie? Akcja już wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki system, że gdy najszybciej chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Darłowo

Odkrywa jeszcze to różniejsze aspekty funkcji w Wydziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. A lub ich utwór istniał oczywiście realistyczny i oryginalny, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Zupełnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w obecnym przykładu nie rażą, aż tak dużo i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki miejsca w jakim działają.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić oraz na tych dalszych i znacznie docenianych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w prywatnych działalnościach zapisali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dobro zapisali się w gospodarce policjantów, którzy pogubili się we własnym życiu prywatnym również wymagają mieć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyki reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma właściwość. Stanowi nią dźwięk, który stał zrobiony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą tworzyć przez ostatnie wywiad z skutecznym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Darłowo

Wszystkie z sytuacji nie są czarno białe, pokazują nam się z przeciwnych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który występuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często przedstawiani są jako osoby idealne, przebywające na ochron prawa, często są bez skazy, posiadają pewne życie, kochająca żonę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy pracują ciężką pracę, a po niej wymagają mieć się z naszymi demonami. Tak wtedy doprowadziło, że film spotkał się z racja dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został zauważony przez publiczność, która obejmowała teraz dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, dają się o wiele bardziej szczegółowe i odpowiednie.

Pitbull Patryk Vega Darłowo

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments