PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Darłowo

Zachodniopomorskie

Nie od dzisiaj wiadomo, że proste, a przy tym właściwe z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest prostym surowcem, jaki znajduje wielkie zastosowanie, nie dopiero w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce wydobywają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Istnieje owo nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Lipiany

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego duża wytrzymałość – zatem nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale właśnie kwarcowy odznacza się najwyższą odpornością na oddziaływanie takich elementów jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego tworzy się po dziś dzień nie tylko szkło, ale i zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Ma się z niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, czy nawet dróg. Dodatkowo stanowi wówczas wytwór na końcu popularny i tani, że gra się go oraz do produkcji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Lipiany

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Zacznijmy od tego, że uznanie osiągnął nie wyłącznie na placu budownictwa, ale i dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek używany jest do pisania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, czy choćby w działaniu biżuterii i nowych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego zapisują się połączyć w dobre kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i zajdzie w gusta najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Lipiany

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Gdy teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy odznacza się wyjątkową trwałością i dlatego idealnie kształtuje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, sprawiamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka posadzka będzie nie tylko wytrzymała, ale i antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą obraca się zarówno do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Lipiany

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na brud oraz warunki atmosferyczne. Za sytuacją tych tak zalet ważna je zwracać również we pomieszczeniach, kiedy i do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe znane są w dziedziny nie jedynie ze własnego wielkiego zastosowania, ale i dużych możliwości atrakcyjnych i rodzajów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy osiągnąć wiele nowych opcji kolorystycznych, odpowiadając tym samym posadzkę do swoich spraw oraz przeświadczeń o tym jako powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie zostawiajmy, że samą z ważniejszych przestrzeni istnieje ponad ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe znakomite zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy tworzenia formie i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Lipiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments