Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Moryń

Zachodniopomorskie

Trądzik stosowany jest z chorobą dotykającą młodych mężczyzn wchodzących w sezon dojrzewania. Rzeczywiście, najczęściej jest on problemem nastolatków, jednakże w wielu przypadkach nic nie znika samoistnie, oraz z czasem stan cery jedynie się pogarsza. Nie wolno lekceważyć zmian trądzikowych – warto i dowiedzieć się, jak myśleć o skórę, by odzyskała zdrowy styl.

Leczenie trądziku Gryfino

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku pochodzi z złej pielęgnacji. Wypowiada się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale rzeczywiście jest taka, iż w obecny technika można jedynie pogorszyć stan swojej role i zaognić stan zapalny. Jak to dobrze myśleć o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Dużo pań do prania twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego standardu produkty nic nie ułatwią nam skorzystać z trądzikiem, i wręcz przeciwnie – potrafią go oraz nasilić. Co będzie to skuteczniejszym rozwiązaniem? Przede każdym łagodne materiały do czyszczenia – szczególnie dobrze sprawdzą się żele micelarne. Warto przetestować dobry produkt Nanili Professional z młodą herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w toku dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, by w kosmetyku nie znajdował się alkohol, bo może on podrażnić i wysuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co jest ważne zwłaszcza w wypadku cer mieszanych i tłustych. Jeśli skóra jest jednocześnie wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak wszystka, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Jednakże w wypadku aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, ponieważ mogą podrażnić skórę, oraz jeszcze roznieść stan zapalny na całą twarz. Do użytku domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto jeszcze przemyśleć wybranie się na zabieg z zachowaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, jakie trzyma w prywatnej ofercie marka Nanili Professional. Produkty tego standardu działają intensywnie, przynosząc pierwsze efekty. Kwasy potrafią stanowić natomiast traktowane tylko pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Przeciwko temu co świadczą niektórzy, wystawianie twarzy na zajęcie promieni słonecznych nie przyniesie długotrwałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej poziomu, jednak obecnie na jesieni problem trądziku wraca ze zdwojoną siłą. Zdecydowanie dużo to wyposażyć się w krem z filtrem UV i radzić go codziennie przed rozwiązaniem z domu.

Źródło produktu Jak pracować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Gryfino

0 0 votes
Daj ocenę