Kurs ropy naftowej spada - poradnik jak zarobić

Koszt ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

Poradnik Klienta

Koszt ropy naftowej spada – poradnik czy da się zarobić? Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie istniałoby właściwie niewielkiej ceny za baryłkę. Faktem stawał się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano i ogromną różnicę pomiędzy kontraktem majowym i czerwcowym, która nie w historii nie była właśnie duża miesiąc po miesiącu. Czym to jest wykonane? Spadkiem popytu, który wynika z epidemii koronawirusa, a też kilkoma różnymi czynnikami, takimi jak zerwanie porozumienia między nowym a trzecim co do wielkości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I choć ostatecznie kraje OPEC w tamci producenci ropy naftowej porozumiały się w ról redukcji wydobycia surowca, wtedy nie zmieniło to wszystkiej pozycji na ogólnych rynkach paliw.

Koszt ropy naftowej spada – poradnik czy da się zarobić?

 

W efekcie na rynku mamy silną nadwyżkę ropy naftowej, i ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie wznosi się i o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są większe z ceny na rynku kasowym, a kontrakty o dłuższym terminie zakończenia znaczone są wyżej z tych, które rozwiązują się szybciej. Powstaje i problem z magazynowaniem surowca, który nie jest grany. Na samych tankowcach aktualnie kryje się ponad 160 mln baryłek! Co dobre obecna sprawa jest trwałą okazją do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w miesiącu i sprzedać kontrakt zobowiązujący do dostawy tego środka z nowym miesiącu. Właśnie w współczesnym wypadku trzeba zawierać nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale więcej możliwość zorganizowania transportu surowca. Przecież to nie jedyna możliwość, aby zacząć zarabiać na spadkach i wzrostach wartości ropy!

Obecna sytuacja przyciąga do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ to ceny są niezwykle niskie, a z okresem znacznie wzrosną. W dalszej części zapasy ropy zaczną stopniowo wychodzić z sektora, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada ziemi będzie stopniowo otwierana natomiast tym tymże cena ropy skoczy do głowy. Tania ropa zatrzyma też wzrost popularności ekologicznych źródeł działalności i elektromobilności.

Jak wtedy zacząć inwestować w ropę naftową? Jest kilka doskonałych sposobów, by handlować ropą, w współczesnym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na moc. Można również inwestować w treści naftowe, w ETF-y bądź same w ropę naftową MLP. Doskonałym wyjściem jest wykorzystywanie z sieci internetowej Oil Profit, która umożliwia handlowanie z kontrahentami z wszystkiego świata. Wystarczy zarejestrować się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z uwagą Oil Profit. Potrzeba naprawdę niewiele, by otworzyć swoich sił. A dróg są ogromne, bo wtedy aktywowane konto umożliwia handlowanie udziałami firm na całym świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub dokonywać transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest kluczowym surowcem odgrywającym niezwykle istotną funkcję na świecie. Nic nie wskazuje na to, by w najbliższych latach czarne złoto miało wydać na stanowisku. Zatem nie ma wątpliwości, że warto rozważyć inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments